• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība
Pasākumi


LSAB senioru ekskursija “Latvijas dārgakmeņi Litenē, senās Marienhauzenas (Viļakas) stāsti un leģendas, Egļavas Mežniecības muzejs, Rekovas dzirnavas un moderna saimniekošana z/s”

2019. gada 29. jūnijā Pēterdienā LSAB seniori devās ekskursijā uz Viļakas pusi. Pirmā tika apskatīta bijušajā muižas zirgu staļļa ēkā iekārtotā Latvijas pusdārgakmeņu darbnīca. Meistars ļoti atraktīvi izstāstīja un parādīja, kādi ir šie Latvijas pusdārgakmeņi, kur tos atrast, kā noteikt vai tas ir vai nav konkrēts pusdārgakmens, demonstrēja akmeņu apstrādes procesu un izrādīja gatavo produkciju.

Otrā apskates vieta bija Egļavas mežniecības muzejs. Te meža ielokā, kādreizējā mežziņa ēkā, saimnieks Aldis Pušpurs ir ierīkojis muzeju. Muzejam piešķirta arī kultūras zīme "Latviskais mantojums". Kolekcijā varēja aplūkot pilnu meža ciklu no koku sēklām līdz gataviem izstrādājumiem no koka, meža atjaunošanas, kopšanas, izstrādes darba rīkus un aplūkot kukaiņu kolekciju. Ierīkota dažādās tehnikās austo mājamatnieku audumu izstāde, kuru izcelsme ir bijusī Balvu rajona teritorija. Tur mūs saimnieks pacienāja ar tikko krāsnī izceptu baltmaizi ar mājas ievārījumu un paštaisītu sviestu.

Apskatījām arī Viļakas pilsētu, pabijām gan pie Viļakas ezera, gan Viļakas majestātiskajā katoļu baznīcā.

Ļoti interesanta izvērtās ekskursijas daļa modernajā z/s “Kotiņi”. Tur atraktīvs puisis latgaliešu izloksnē pastāstīja un izrādīja gan ražošanas telpas, gan noliktavas, gan tehnikas laukumu. Viņš pastāstīja par saražoto produkciju - pērļu grūbām, dažādiem miltiem, lobītām cūku pupām un zirņiem u. c., kuru varēja arī par lētu naudu uz vietas iegādāties .

Tālāk devāmies uz senajām Rekovas dzirnavām, kur baudījām vietējās produkcijas vakariņas - senas receptes mūsdienu garšas izpausmēs. Laiks mūs arī šai dienā lutināja un ekskursija senioriem ļoti patika.

Cieņā,

Aija Daukste LSAB Senioru kustības priekšsēdētājaJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.