• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Pasākumi


LSAB biedru ekskursija uz Madonu un Gulbeni

2020. gada 08. augusta rītā LSAB biedri  no  Latvijas Pasta  devās no Liepājas uz Rīgu, kur pievienojās pārējie ceļotāji. Devāmies uz Bērzaunes pagasta “Līvu” mājām, kur saimnieks mūs sagaidīja ar lielu kazu ganāmpulku. Ļoti interesanti pastāstīja par kazu audzēšanu un siera ražošanu no kazas piena. Bija iespējams nogaršot tomātu zupu ar siera bumbiņām un desertā saldējumu, kas  arī  ražots no kazas piena.

No “Līvu” mājām braucām uz Madonu. Pa ceļam gids pastāstīja par Madonas pilsētas vēsturi. Pēc iepazīšanās ar pilsētu ceļš veda uz “Domu” pieturu. “Domas” - mājas, kur ražo vīnu ar īstu Latvijas garšu. Saimniece pastāstīja par vīna ražošanas procesu. Vīns šajās mājas tiek gatavots jau sestajā paaudzē. Degustacijā bija iespēja nogaršot četru veidu vīnus (upeņu, dzērveņu, aveņu, meža ogu). Atvadoties atstājām ierakstu viesu grāmatā.

Gids ieteica pa ceļam apskatīt Stāmerienas pili, kas nebija paredzēta maršrutā. Pils parkā pie Mīlestības ozola  sarīkojām jauku  fotosesiju.

Pēc Stāmerienas pils  apmeklējām unikālo Pudeļu dārzu. Dārzā ir apskatāmi dažāda veida vides objekti, kas veidoti no stikla pudelēm. Pudeļu dārzs veidots 13 gadu garumā.

Vakarpusē sasniedzām Gulbeni. Redzējām Balto pili, kura vēl ir daļēji saglabājusies kā arī blakus esošo baznīcu ar atjaunoto baznīcas torni.

Ceļojuma noslēgumā - Gulbenes Dzelzceļa stacija ar šaursliežu dzelzceļa līniju, kura joprojām darbojas maršrutā Gulbene - Alūksne.

Brauciens līdz Rīgai un tālāk līdz Liepājai.

Šajā braucienā kopā nobraucām 1100 km

Pozitīvām emocijām pilns ceļojums Vidzemes pusē, tikšanās ar čakliem, interesantiem un ar humoru apveltītiem cilvēkiem. Liels paldies LSAB!

Ar cieņu,

Elga

LSAB Kultūras un aktīvās atpūtas pasākumu organizatoreJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.