• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Pasākumi


LSAB Ekskursija “Kaļiņingrada, Dzintara krasts un Kuršu kāpa”

LSAB Latvijas Pasta arodorganizācija 2019. gada 20.-22.septembrī organizēja ekskursiju uz Kaļiņingradas apgabalu. Ekskursijas laikā LSAB biedri apskatīja vairākas pilsētas un ievērojamas vietas:

  • Sovetska, kādreizējā Tilzīte, kuras simbols ir karalienes Luīzes vārdā nosauktais tilts.
  • Kaļiņingrada - pilsēta ar daudzveidīgu vēsturi. Te bijusi apdzīvota vieta seno prūšu ciltīm. Kad vācu ordenis te uzcēla cietoksni, to nosauca par karaļa kalnu – Kēnigsbergu. Pēc 2.pasaules kara šo pilsētu nosauca padomju darbinieka M.Kaļiņina vārdā.

Vietējā gide Marina stāstīja un rādīja ievērojamākās pilsētas vietas, kur interesanti savijusies mūsdienu, viduslaiku un 18 – 19. gs. vācu arhitektūra.

Tālāk devāmies uz Jantarnij – Dzintara pilsētu, kur jau kopš 19.gadsimta dzintars tiek iegūts rūpnieciski. Arī šodien šeit atrodas pasaulē lielākās dzintara raktuves, dzintara magnāta parks un senā šahta „Anna”, kurā varbūt nogremdēta Dzintara istaba.

Redzējām vienu no skaistākajiem Baltijas jūras kūrortiem - Svetlogorsku, kas saglabājusi savu Austrumprūsijas šarmu. Iepazināmies ar mūsdienu dzintara apstrādes paņēmieniem.

Atgriezāmies Kaļiņingradā un marcipāna veikalā iegādājāmies gardumus gan sev, gan tuviniekiem.

Dodamies uz Kuršu kāpu. Strēles garums ir ap 98 km, faktiski tā ir pussala. Daļa Kuršu kāpas pieder Kaļiņingradas apgabalam, daļa Lietuvas Republikai. Šī ir tikšanās ar pārsteidzošu, trauslu smilšu pasauli. Te izstaigājām «Dejojošu mežu», uzkāpām Efas kāpā un apskatījām strēles ainavas daudzveidību. Caurbraucot apskatījām mazās pilsētiņas, kas izvietojušās uz Kuršu kāpas Lietuvas daļas.

Visiem ekskursijas dalībniekiem patika ekskursija un pozitīvo emociju pietiks ilgam laikam!

Ar cieņu,

Ilze Taldikina

LSAB Latvijas pasta arodorganizācijas līdzpriekšsēdētājaJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.