• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Pasākumi


LSAB biedru ekskursija “Kaļiņingrada un Dzintara piekraste”

2019. gada 16. novembra agrā rītā LSAB biedru grupa devās kolektīvajā ekskursijā “Kaļiņingrada un Dzintara piekraste” no Rīgas līdz Kaļiņingradai. Maršruts veda uz Kaļiņingradu, Jantarniju, Svetlogorsku, Zeļenogradsku un Kuršu kāpu.

Pirmajā dienā ceļš vijās pāri Latvijai, Lietuvā pārcēlāmies ar prāmi uz Kuršu kāpu un tālāk līdz Krievijas robežai. Pusdienas laikā jau sasniedzām Kaļiņingradu un devāmies pusdienot, lai pēc tam varētu apskatīt pilsētu. Gide mūs sagaidīja un varējām nodoties pilsētas apskatei gan kājām, gan ar autobusu. Divu ostu pilsēta – divu nosaukumu pilsēta Kēnigsberga un Kaļiņingrada. Karaļa vārti, katedrāle, etnogrāfiskais komplekss “Ribnaja ģerevņa” un vācu grezno villu rajons Amalienau. Ļoti aizrautīgi gide stāstīja par šo atjaunoto pilsētu. Vakarpusē apmeklējām Marcipāna muzeju un degustējām marcipāna gardumus. Vēlā vakarā atgriezāmies viesnīcā un devāmies atpūsties.

Otrā rītā pēc brokastīm mūs sagaidīja vietējā gide, ar kuru devāmies uz Svetlogorsku. Iepazīšanās ar ciemu Jantarnij, kuru pirms kara dēvēja par Palmnikeni. Šeit atrodas pasaulē lielākā dzintara atradne. Iepazināmies ar dzintara izgatavošanu. Gides pavadībā pastaigājāmies par Bekera parku. Pēcpusdienā brauciens uz Svetlogorsku - austrumu Prūsijas kūrortpilsētu. Aplūkojām promenādi un iegādājamies dzintara suvenīrus. Braucot uz viesnīcu, redzējām izgaismoto Olimpisko stadionu.

Trešajā rītā jau pēc brokastīm atstājām viesnīcu, lai varētu apmeklēt Zeļenogradsku. Pastaiga par Kaķu muzeju Murarium un pilsētas centru. Tālāk devāmies uz Kuršu kāpu, kuru ilgā laika periodā ir veidojusi jūra un vējš. Tā ir unikāla, gleznaina vieta, kas iekļauta UNESCO pasaules mantojuma objektu sarakstā. Efa kāpas laukums, no kuras paveras fantastisks skats uz piekrastes priedēm /Dejojošais mežs/.

Tālāk mūs ceļš veda uz skaisto ezeru “Čaika”, kur vērojām gulbjus. Klausījāmies gida stāstus un nobaudījām gardas pusdienas ar zivju zupu, kas atgādināja bērnības garšu. Tālāk jau atvadījāmies no mūsu gides, lai dotos mājup. Devāmies uz Kuršu kāpu, kur ar prāmi pārcēlāmies uz Klaipēdu, lai tālāk dotos uz Rīgu.Vēlu vakarā 22:10 atgriezāmies Rīgā. Kopumā nobraucām 1050 km.

Ceļojums visiem LSAB biedriem patika! Arī laiks mūs lutināja – bija tik silts kā pavasarī.

Ar cieņu,

Elga

LSAB kultūras pasākumu organizatore

    Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.