• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Pasākumi


LSAB Latvijas Pasta biedru ekskursija uz gleznaino Vecpiebalgu

2019. gada 27. jūlijā LSAB Latvijas Pasta biedri no Liepājas un Saldus, devās līdz Rīgai, kur pievienojās pārējie ceļotāji, lai tālāk varētu doties uz Vecpiebalgu.

No Rīgas devāmies uz Vecpiebalgas pusi un pa autobusa loga vērojām skaisto vasaras rītu un klausījāmies gida stāstos par šo novadu. Ekskursija iesākās ar Vecpiebalgas luterāņu baznīcu, kura tika 1997. gada atjaunota. Vietējās gides pastāstīja stāstus.

Tālāk devāmies pie pasaku meistara Kārļa Skalbes muzeju “Saulrieti”, kur mūs jau sagaidīja gide, un, klausoties viņas stāstos par pasakaino Incēnu kalnu, no kurienes paveras burvīga ainava uz Alūksnes ezeru un to visu, vērojot no Kārļa Skalbes balkona, bija fantastisks noskaņojums ceļotājiem. Pie pasaku varoņu pļaviņas sveicām šī mēneša LSAB biedrus viņu jubilejās.!!!

Atgriežoties no pasaku varoņiem varējām aplūkot Vecpiebalgas ūdensrozes un pusdienot vietējā krodziņā, kur mums tika sagatavotas pusdienas un degustējām vietējo konditoru gardo kūku. Citiem bija neliela iespēja satikties ar Imantu Kalniņu, kurš jau bija ieradies uz Vecpiebalgas Imantdienas koncertu.

Aizritēja tik ātri laiks un mums jau vajadzēja doties tālāk uz Inešiem, kur mūs sagaidīja mākslinieka Jāņa Roņa porcelāna fabrikas darbiniece un stāstīja par ražošanu un pašiem bija iespēja piedalīties un izgatavot katram piemiņas suvenīru. Pēc meistarklases apmeklējuma devāmies jau pie paša mākslinieka Jāņa Roņa un vērojām porcelāna mākslas darbus. Un fonā jau varējām klausīties grupas “Autobuss Debesīs” mēģinājuma dziesmas.Nedaudz noguruši, atvadāmies no šis muižas un devāmies jau tālāk uz Brāļu Kaudzīšu memoriālo muzeju, kurš ir vecākais muzejs Latvijā. Gids aizveda mūs visus vēstures ekskursijā pirms 140 gadiem, un bērni klausījās par skolas dzīvi kāda tā tajos laikos. Kalnu Mērnieku laiku varoņu skulptūras mūs sagaidīja dārzā, kas ir piemiņa brāļiem Reinim un Matīsam Kaudzītēm.

Noguruši un ļoti priecīgi par šo jauko vasaras novakaru un ļoti interesantiem stāstiem devāmies uz māju pusi. Iebraucot jau Rīgā un atvadoties no Rīgas ceļotājiem un devāmies tālāk uz Kurzemes pusi, kur jau pa autobusa loga vērojām saules norietēšanu vienkārši fantastiski, jo no rīta bijām vērojuši saullēktu.

Atgriežoties Kurzemes pusē bija jau pusnakts un visi ļoti laimīgi par tik fantastisko vasaras dienu un ceļojumu. Kopīgais ceļojuma garums sastādīja 796 km.

Liels paldies LSAB par šo fantastisko ceļojumu uz Vecpiebalgu.

Iespaidos dalījās: LSAB biedres Elga, Inese, Ināra, BrigitaJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.